• Opublikowano
    Czerwiec 27, 2015

Cegła od setek lat stanowi jeden z najchętniej wybieranych materiałów budowlanych. Jest symbolem stabilności, bezpieczeństwa i niezawodności. Dzięki zmniejszeniu jej rozmiarów i stosowaniu w postaci płytek ceglanych daje możliwość łatwiejszego wykorzystywania jej zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków . W poniższym wpisie postaramy się przybliżyć kilka, najbardziej znaczących zalet płytek ceglanych.Zalety stosowania płytek ceglanych:


W 100% naturalne

Płytki ceglane powstałe w naszej cegielni wytwarzane są tylko i wyłącznie z czystej, ekologicznej gliny. Po uformowaniu płytek są one suszone, a następnie wypalane w temperaturze ponad tysiąca stopni Celsjusza. Gwarantuje to usunięcie wszelkich materiałów organicznych, a zatem i zdrową atmosferę w Twoim mieszkaniu.


Piękno i uniwersalność

Cegła – to brzmi dumnie! Cegła jako element dekoracyjny pozwala na tworzenie pięknych i oryginalnych aranżacji do każdego typu pomieszczeń. W zależności od naszych oczekiwań wspaniale komponuje się z wystrojami mieszkań zarówno w typie rustykalnym jak i industrialnym. Uniwersalność płytek ceglanych pozwala na dużą swobodę w projektowaniu – bądź zatem kreatywny i stwórz swój wymarzony wygląd mieszkania!


To się opłaca!

Zastosowanie płytek z prawdziwej, wypalanej w piecu węglowym cegły, jest inwestycją na długie lata. Zapomnij o kosztownych remontach i potrzebie okresowego odmalowywania i czyszczenia ścian. Płytki ceglane ułożone w Twoim mieszkaniu zachowają na zawsze świetny wygląd, a ich utrzymanie jest niezwykle proste i przyjemne.


Tss …

Cegła dzięki swojej wewnętrznej strukturze posiada unikalne właściwości poprawiające akustykę pomieszczenia, a także izolujące Twoje mieszkanie od hałasów z zewnątrz. Atmosfera wytworzona w pomieszczeniu z cegły pozwoli Ci się wyciszyć i odpocząć od codziennego zgiełku.


Ciepło

Płytki ceglane, dzięki materiałowi, z którego są wykonane posiadają zdolność do akumulowania ciepła. Spisują się dzięki temu idealnie w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, a także pozwolą Ci zaoszczędzić nieco na rachunkach za ogrzewanie. Warto tutaj dodać, ze właściwości tych nie posiadają cegły wykonane z gliny klinkierowej – cegły te są materiałem „zimnym”.


Ognioodporność

Płytki z cegły zagwarantują Ci bezpieczeństwo. Cegła jako materiał budowalny jest całkowicie niepalny.