• Opublikowano
    Maj 19, 2015

Co zapewnia nam impregnacja?

Impregnacja stanowi podstawowy sposób zabezpieczania powierzchni płytek ceglanych przeznaczonych do układania na podłogach, ścianach bądź też płytek dekoracyjnych ( ceglane dekory). Właściwie wykonana chroni płytki przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami, wnikaniem kurzu czy też zarysowaniami wynikającymi z codziennego użytkowania. Poprzez impregnację powierzchni ceglanych możemy ponadto w łatwy sposób sprawić, iż ich pielęgnacja stanie się o wiele prostsza i przyjemniejsza.


Czy impregnacja jest zawsze konieczna oraz jaki impregnat wybrać?

Decyzja o zastosowaniu impregnatu jest zdeterminowana przede wszystkim miejscem, którym będą znajdować się będą nasze płytki. W przypadku układania płytek na zewnątrz zabudowań impregnacja jest szczególnie zalecana. Pozwala ona ochronić nasze ceglane powierzchnie przed wpływem złych warunków pogodowych jak i w pewnym stopniu od urazów mechanicznych. Jeśli natomiast zamierzamy układać nasze płytki wewnątrz mieszkań, w miejscu niezagrożonym przez zabrudzenia impregnacja jest opcjonalna.


Gdy już podejmiemy decyzję o impregnacji naszych płytek ceglanych warto wiedzieć, iż w sprzedaży dostępny jest pełen wachlarz różnych impregnatów o odmiennych właściwościach. Możemy wybrać m.in. impregnat nadający powierzchniom połysk lub matowy, uwydatniający kolory płytek lub zachowujący ich naturalną barwę. Opcji jest wiele, a ostateczny werdykt zależeć będzie od naszych osobistych preferencji.


Pamiętaj!

Przed przystąpieniem do impregnacji należy zawsze dokonać próby na pojedynczych płytkach w celu zbadania czy efekty impregnacji są dla nas satysfakcjonujące oraz czy wygląd płytki po impregnacji spełnia nasze oczekiwania.


Gdzie kupić odpowiedni impregnat?

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego. W ofercie posiadamy wiele rodzajów impregnatów, stosowanych zarówno do płytek ściennych, jak i podłogowych.